Agnieszka Kaźmierska – doświadczony dietetyk kliniczny i psychodietetyk z Poznania, ze specjalizacją w zaburzeniach odżywiania

Mgr Agnieszka Kaźmierska to doświadczony dietetyk i psychodietetyk z Poznania ze specjalizacją w dietetyce klinicznej i psychologii żywienia. Od wielu lat pomaga pacjentom z różnorodnymi problemami psychologiczno-żywieniowymi. Prowadzi rzetelne i profesjonalne konsultacje psychodietetyczne, dokonując wnikliwej analizy stanu zdrowia i historii medycznej, aktualnego sposobu odżywiania oraz badań składu ciała pacjenta. Przeprowadza również testy na nietolerancje pokarmowe. Podczas wizyt dietetyk dba o komfort i dobre samopoczucie, a do każdego przypadku podchodzi indywidualnie i holistycznie. Pani Agnieszka z Centrum Zaburzeń Odżywiania w Poznaniu to dietetyk kliniczny, psychodietetyk i coaching dietetyczny, któremu warto zaufać – przekonaj się sam! Umów się na kompleksową wizytę do naszego gabinetu, zmień swoje odżywianie i zadbaj o zdrowie już dziś!


Jak możemy Ci pomóc?

Jako dietetycy i psychodietetycy z wieloletnim doświadczeniem w Centrum Anies w Poznaniu oferujemy szereg usług mających na celu poprawę Twojego zdrowia i samopoczucia bez względu na to, z jakim problemem się do nas zgłosisz. Możesz mieć pewność, że otoczymy Cię kompleksową opieką, a nasi specjaliści wykażą się wiedzą, profesjonalizmem i indywidualnie podejdą do Twojego przypadku. Pracujemy m.in. z pacjentami z otyłością, nadwagą, cukrzycą, niedożywieniem, chorobami żołądka i wątroby, a także osteoporozą.

Celem naszych dietetyków i psychodietetyków jest zapewnienie profesjonalnego, indywidualnego i holistycznego wsparcia w procesie zmiany odżywiania i poprawy zdrowia naszych pacjentów. Bez względu na to, czy borykasz się z chorobą dietozależną, zaburzeniami odżywiania czy po prostu chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak powinna wyglądać Twoja codzienna dieta, nasi specjaliści z Poznania czekają na Ciebie w naszym Centrum Zaburzeń Odżywiania i Dietetyki.

Każda osoba, której zależy na poprawie zdrowia, samopoczucia i ogólnego stanu psychofizycznego, powinna zadbać o swój codzienny styl życia oraz przyjrzeć się swojemu dotychczasowemu odżywianiu. To często pomijane, ale niezwykle ważne kwestie, bez których nie uda Ci się wesprzeć pracy swojego organizmu. Wprowadzanie zmian oczywiście nie jest łatwe, ponieważ trudno jest rozstać się z wieloletnimi przyzwyczajeniami i nawykami pielęgnowanymi często już od czasów dzieciństwa. Nie pomaga również fakt, że informacje przekazywane w internecie i social mediach, z których korzysta praktycznie każdy z nas, często są błędne, budzą wątpliwości i nie odpowiadają na indywidualne potrzeby.

SPRAWDŹ CENNIK NASZYCH USŁUG


Z pomocą przychodzi Centrum Dietetyczne Anies w Poznaniu, w którym możesz liczyć na kompleksową, indywidualną opiekę dietetyków i psychodietetyków. Podczas konsultacji dietetyk Agnieszka Kaźmierska najpierw przeprowadzi szczegółowy wywiad medyczno-żywieniowy, podczas którego zada pytania dotyczące m.in.:

 • aktualnego stanu zdrowia i historii medycznej,
 • chorób występujących w rodzinie,
 • suplementacji, przyjmowanych leków,
 • dotychczasowego sposobu odżywiania,
 • ewentualnej historii dotyczącej relacji z jedzeniem i zaburzeń odżywiania,
 • prowadzonego stylu życia.

Podczas konsultacji z dietetykiem klinicznym i psychodietetykiem istnieje również możliwość przeprowadzenia badania na nietolerancje pokarmowe oraz kompleksowej analizy składu ciała pacjenta, która umożliwia ocenę m.in. procentowej zawartości masy mięśniowej, tkanki tłuszczowej, kostnej oraz dokonanie pomiaru ilości wody w organizmie. Szczegółowy wywiad medyczno-żywieniowy, analiza badań laboratoryjnych, testy na nietolerancje oraz analiza składu ciała to czynniki, które gwarantują, że dieta będzie indywidualna i dopasowana do potrzeb danego pacjenta.

Posiłki, które proponuje dietetyk, są również dopasowane do grupy krwi, gdyż ma ona kluczowe znaczenie.

W trakcie konsultacji z dietetykiem i psychodietetykiem możesz liczyć na profesjonalne podejście, komfortowe warunki i zrozumienie. Wiemy, że podzielenie się swoimi problemami i wątpliwościami z obcą osobą bywa trudne, dlatego zależy nam na tym, aby w naszym Centrum panowała przyjazna atmosfera, a każda osoba czuła się swobodnie. Nasi specjaliści – dietetycy kliniczni, psychodietetycy, psycholodzy żywienia – są tu po to, aby Ci pomóc i towarzyszyć Ci w drodze do poprawy zdrowia, a nie po to, by wydawać oceny.

Agnieszka Kaźmierska - ZnanyLekarz.pl

Bezpieczna dieta, skuteczne wyniki!

Głównym zadaniem i celem dietetyka klinicznego i psychodietetyka z Poznania jest pokazanie pacjentowi, że troska o zdrowe odżywianie może być rzeczą prostą i przyjemną, a nie przykrym obowiązkiem związanym z niekończącą się listą zakazów i wyrzeczeń. Dlatego dbamy o to, aby dieta była dopasowana nie tylko do stanu zdrowia konkretnego pacjenta, ale również do preferencji żywieniowych i dotychczasowych przyzwyczajeń. Jeśli podczas konsultacji zgłosisz, że nie lubisz szpinaku i brukselki, a na przygotowanie śniadań rano możesz poświęcić maksymalnie 15 minut, masz pewność, że zostanie to uwzględnione. Robimy wszystko, aby zachować zdrowy kompromis, którego efektem będzie szybka, bezpieczna i skuteczna, ale jednocześnie przyjemna i możliwa do długoterminowego utrzymania poprawa jakości życia, stanu zdrowia i relacji z jedzeniem.

Nasze usługi dietetyków i psychodietetyków kierujemy nie tylko do osób borykających się z chorobami dietozależnymi. Do współpracy zapraszamy również sportowców, zarówno zawodowych, jak i amatorów, którzy chcą omówić swoją dotychczasową dietę oraz dowiedzieć się, co warto zmienić w swoim odżywianiu, aby poprawić wydolność i wyniki sportowe. Nasz gabinet jest otwarty również dla osób zabieganych i zapracowanych, które nie mają czasu lub pomysłu na to, jak zdrowo się odżywiać na co dzień. Pomożemy zadbać o zdrowie w sposób prosty i przyjemny. Obiecujemy pozytywne wyniki – przyjdź do nas na konsultacje, a sam się przekonasz, jakie to łatwe!

ZOBACZ NASZE PORADY


Dlaczego warto skorzystać z pomocy dietetyka?

Problem nadwagi i otyłości dotyka coraz szerszego odsetka osób. Według danych Narodowego Funduszu Zdrowia nadmierna masa ciała dotyczy ponad 50% kobiet i ponad 60% mężczyzn. Bardzo niepokojące jest również to, że problem coraz częściej obserwuje się wśród dzieci i młodzieży. Wpływa na to m.in. nieprawidłowa, tak zwana zachodnia dieta oraz siedzący tryb życia. Zarówno my dorośli, jak również i nasze dzieci żyjemy w ciągłym biegu. Wiąże się to z częstym jedzeniem na mieście, wybieraniem gotowych, często bardzo wysoko przetworzonych posiłków i przekąsek, brakiem czasu na samodzielne gotowanie, uprawianie sportu oraz relaks i odpoczynek. Bardzo powszechny jest również problem nadużywania używek, takich jak alkohol czy papierosy, co również może mieć związek z nadwagą i otyłością oraz ogólnym pogorszeniem stanu zdrowia i zwiększeniem ryzyka wielu chorób.

Z pomocą dietetyka klinicznego i psychodietetyka z Centrum Dietetycznego Anies w Poznaniu możliwa jest zmiana nie tylko samego stylu życia i sposobu żywienia, ale również i myślenia. Jest to kluczowe i niezbędne do tego, aby móc wprowadzić jakiekolwiek modyfikacje i zrozumieć, że codzienne, nawet te najmniejsze z pozoru nieistotne wybory mają ogromny wpływ na masę ciała i zdrowie. Często żyjąc w biegu, całkowicie zapominamy o tym, że najważniejsze w życiu jest właśnie zdrowie. Bez niego tak naprawdę nie jesteśmy w stanie osiągnąć zupełnie niczego. Czy dietetyk z Poznania to dobry wybór? Jak najbardziej tak!

Z ofertą przychodzi Państwu nasze Centrum Zdrowia i Urody Anies. Wśród personelu naszej placówki znajduje się doświadczony dietetyk kliniczny i psychodietetyk, świadczący kompleksową pomoc wszystkim osobom, które borykają się z zaburzeniami odżywiania, nadmierną masą ciała, chorobami dietozależnymi oraz czującymi, że ich wiedza jest niewystarczająca do tego, aby samodzielnie skomponować swoją dietę tak, aby była dobrze zbilansowana, pełnowartościowa i smaczna.


Korzyści wynikających ze współpracy z dietetykiem klinicznym i psychodietetykiem z Poznania jest bardzo dużo. Zobacz, na co możesz liczyć, decydując się na konsultację dietetyczną z naszym specjalistą:

 • Zmiana swojego nastawienia względem zdrowego stylu życia i chęci zmian na lepsze. Nasz dietetyk wskaże kwestie, nad którymi warto popracować, a także zaproponuje rozwiązania, dzięki którym będziesz wiedzieć, jak prosto i skutecznie zmienić swoje nawyki i zadbać o swoje zdrowie.
 • Profesjonalne, indywidualne podejście. W naszym centrum pracują wykształceni i doświadczeni specjaliści – dietetycy, psychodietetycy, psycholodzy zaburzeń odżywiania z Poznania. Możesz mieć pewność, że jesteś w dobrych rękach.
 • Rozwiązania dopasowane do Twoich możliwości. Wiemy, że zmiana nawyków i wieloletnich przyzwyczajeń jest trudna. Pokażemy Ci, jak zrobić to skutecznie, a jednocześnie bez konieczności wywracania dotychczasowego życia do góry nogami.
 • Interdyscyplinarne podejście. Zajmujemy się nie tylko rozpisywaniem diet. Możesz liczyć na wiele przydatnych i praktycznych zaleceń, analizę wyników badań laboratoryjnych, analizę składu ciała oraz testy na nietolerancje pokarmowe.

Dietetyk - nie tylko na odchudzanie

Bardzo często dietetyk kojarzy nam się przede wszystkim z odchudzaniem, a co za tym idzie z katorżniczą dietą, wyrzeczeniami, ciągłym głodem i totalnym brakiem siły. Czy zawsze musi to tak wyglądać? Oczywiście, że nie! Dietetyk z Poznania Agnieszka Kaźmierska jest osobą, z pomocą której przede wszystkim zmienisz swoje myślenie i przekonania na temat diet i wszystkiego, co jest z nimi związane. Taka osoba pozwala zupełnie inaczej spojrzeć na temat diety i problemów, z jakimi zmaga się pacjent. Dzięki współpracy z dietetyk zrozumiesz, że dieta nie oznacza wyłącznie jedzenia „z kartki” i braku przyjemności ze spożywanych posiłków, ale przede wszystkim jest stylem życia i może być jednocześnie smaczna, różnorodna, a jednocześnie wspierająca Twój organizm i zapewniająca dobry stan zdrowia.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż z pomocy dietetyków korzystają nie tylko osoby chcące zrzucić zbędne kilogramy, żeby wyglądać lepiej, atrakcyjniej lub pragnące się być bardziej pewnymi siebie. Oczywiście, aspekt wizualny dla wielu osób odgrywa bardzo ważną rolę i to na nim skupiają się w pierwszej kolejności, jednak równie ważna, a nawet ważniejsza, jest kwestia zdrowotna. To właśnie o zdrowie doświadczony dietetyk z Poznania dba w sposób szczególny.

Nadmierna masa ciała to nie tylko defekt natury estetycznej. Nadwaga i otyłość mają ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Zdrowotnymi konsekwencjami nadprogramowych kilogramów są m.in.:

 • choroby układu krążenia, m.in. hipercholesterolemia, nadciśnienie tętnicze, zwiększone ryzyko zawały serca i udaru mózgu,
 • cukrzyca typu 2, insulinooporność, zespół metaboliczny,
 • niektóre nowotwory,
 • choroby stawów,
 • zaburzenia pracy układu pokarmowego, hormonalnego i nerwowego,
 • niepłodność, zaburzenia miesiączkowania.

Dietetyk z Poznania pracujący w Centrum Zdrowia i Urody Anies z pewnością jest w stanie znaleźć przyczynę problemu i zaproponować jak najlepsze dla danej osoby rozwiązanie. Takie, które pozwoli jej systematycznie, miesiąc po miesiącu, zrzucać zbędne kilogramy. Zapisz się na coaching dietetyczny już dziś!


Psychodietetyk – czym się różni od “zwykłego”?

Psychodietetyk, w odróżnieniu od dietetyka, posiada specjalistyczną wiedzę z zakresu psychologii żywienia. Dzięki temu potrafi rozpoznać występujące u danego pacjenta zaburzenia odżywiania, nieprawidłowe relacje z jedzeniem oraz znaleźć ich potencjalne przyczyny. Specjalizuje się w pracy z osobami z problemami, takimi jak: kompulsywne objadanie się, anoreksja, bulimia, zespół nocnego jedzenia, które oprócz podejścia klinicznego wymagają również dużej wiedzy psychologicznej i odpowiedniego podejścia. Celem pracy z psychodietetykiem jest nie tylko poprawa sposobu odżywiania i stanu zdrowia, ale przede wszystkim zmiana podejścia i myślenia na temat diet.

Psychodietetycy z Centrum Anies w Poznaniu mają doświadczenie zarówno w dietetyce klinicznej, jak i psychologii żywienia, dlatego każdy pacjent może liczyć na indywidualne, kompleksowe podejście. Bez względu na to, czy szukasz dietetyka klinicznego, czy psychodietetyka specjalizującego się w zaburzeniach odżywiania w naszej klinice, możesz liczyć na pomoc i wsparcie. Zgłoś się do psychodietetyka z Poznania, jeśli czujesz, że myśli o jedzeniu i odchudzaniu stają się zbyt natarczywe i potrzebujesz pomocy w lepszym zrozumieniu siebie i swoich emocji.


Psycholog a zaburzenia odżywiania

Zaburzenia odżywiania zaliczane są do grupy zaburzeń psychicznych, mogą mieć wiele różnych przyczyn, dlatego wymagają profesjonalnego podejścia. Oprócz współpracy z dietetykiem klinicznym, który zadba o prawidłowe funkcjonowanie organizmu, normalizację masy ciała i poprawę stanu zdrowia, niezbędna jest też praca psychologa zaburzeń odżywiania. Jego rolą jest znalezienie przyczyn problemu i indywidualne dobranie planu działania do danego pacjenta.

W przypadku zaburzeń odżywiania to właśnie zmiana myślenia i przekonań na temat diety, swojego wyglądu i stylu życia jest kluczowa. Tym zajmuje się psycholog żywienia. Podczas konsultacji poruszane są nie tylko kwestie związane z dotychczasowym sposobem odżywiania, ale również aktualną sytuacją życiową, sposobami radzenia sobie ze stresem, codziennym funkcjonowaniem w pracy i relacjach. Celem psychodietetyka i psychologa zaburzeń odżywiania jest jak najlepsze zrozumienie Twojego sposobu myślenia i zachowania w określonych sytuacjach, dzięki czemu możliwe będzie zdiagnozowanie przyczyn problemów i dobranie terapii zgodnie z Twoimi potrzebami.


Zapraszamy na konsultacje

Jeżeli potrzebny Ci skuteczny i sprawdzony dietetyk, to lepiej trafić nie mogłeś. Pani Agnieszka z sumiennością i wyczuciem potrafi dostosować dietę pod potrzeby pacjenta – przeprowadza kompleksowe badania i analizę, zapewniając bezpieczeństwo jego organizmu i zdrowia. Pomogła już wielu – z Poznania i nie tylko. Zachęcamy do kontaktu – zacznij zdrowo się odżywiać dzięki Anies!